Bez Ivice Olića u postavi i uz dvije minute igre Danijela Pranjića minhenski je Bayern poražen u Firenci 3-2 u uzvratnoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka. Ipak, Bavarci će u četvrtzavršnicu...

To su pravo igrači koje vodi Louis van Gaal stekli porazom uz postignut pogodak više u odnosu na Fiorentinin 2-1 pad na Allianz Areni. U uzvratu je Fiorentina bila dobra, njihova je pobjeda zaslužena, no, kako se ispostavilo, u konačnici i beznačajna.

Poveli su domaćini u 28. minuti nakon što je Hans-Jörg Butt dalekometni udarac Marca Marchionnija uspio tek odbiti do Juana Vargasa koji se oslobađa obrane i iskosa pogađa gornji dio mreže gostujućeg golmana.

Lijepu prednost, i u tim trenucima ostanak u Ligi prvaka, omogućio je Fiorentini Stevan Jovetić na asistenciju petom Alberta Gilardina. Zbilo se to u 54. minuti utakmice, a samo šest kasnije na Artemio Franchi stadionu zavladao je muk poslije udarca Marka van Bommela s ruba kaznenog prostora.

Fiorentinu taj pogodak nije uzdrmao, momčad je ponovno krenula naprijed i opet preko crnogorskog reprezentativca odškrinula vrata ostanka u prestižnom natjecanju. Precizan je Jovetić bio kroz Buttove noge u 64. minuti.

Kao i kod prvog njegovog pogotka, niti kod drugoga domaćini nisu znali stati na loptu i smiriti igru. Dalekometni sjajni udarac Arjena Robbena ostavio je Sebastiena Freya bez prave šanse za obranu, a domaću publiku bacio od ushićenja do očaja u samo minutu razmaka.

Rezultat se do kraja nije mijenjao. Spomenimo i to da se u 30. minuti utakmice ozlijedio Bayernov napadač Mario Gomez. Ivica Olić ostao je na klupi, a u igru je ušao Miroslav Klose. Ozbiljnost Gomezove ozljede još je uvijek nepoznata.

Liga prvaka, uzvratna utakmica osmine finala:

Fiorentina - Bayern 3-2 (Vargas 28, Jovetić 54, 65 / Van Bommel 60, Robben 65) (prva utakmica 1-2)