Ancelotti: Možda sam pogriješio s Fernandom Torresom!

Carlo Ancelotti pokušao je obraniti nakon ispadanja iz Lige prvaka od Manchester Uniteda svoju odluku da u igru od prve minute postavi Fernanda Torresa...

Upitan da li je pogriješio započevši u vrhu napada s Torresom umjesto Didierom Drogbom, budući španjolski napadač od transfera u Chelsea u siječnju još čeka na svoj prvijenac u dresu "bluesa", Ancelotti je rekao.

Dugo sam razmišljao o toj odluci, da li započeti s Fernandom u ovakvoj utakmici. Na kraju sam ga stavio jer su njegove vještine i znanje mogli biti vrlo dobri po nas

''Možda. Dugo sam razmišljao o toj odluci, da li započeti s Fernandom u ovakvoj utakmici. Na kraju sam ga stavio jer su njegove vještine i znanje mogli biti vrlo dobri po nas,'' rekao je Ancelotti nakon što je njegova momčad poražena u uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka na Old Traffordu s 2-1, te tako s ukupnih 3-1 ispala iz natjecanja.

Torres od svog siječanjskog transfera u Chelsea vrijednog 50 milijuna funti nije ničim opravdao uloženi novac, a upravo će njegovo postavljanje od početka a izostavljanje Drogbe biti nešto što će Chelseajevi navijači zamjeriti talijanskom treneru. Naime, ulaskom bjelokošćanskog napadača u nastavku Chelsea je bio puno opasniji pred golom, a uostalom Drogba je i dao jedni gol za "bluese".

''Didier je odigrao vrlo dobro u drugom dijelu. Želio sam izvršiti veći pritisak prema naprijed jer smo trebali zabiti i mislim da je Didier bio svjež pa smo morali iskoristiti njegovu snagu ispred gola. To je bio razlog zašto sam zamijenio Fernanda.''

O isključenju Ramiresa iz 70. minute Ancelotti je rekao:

''Mislim da je mogao ostati mirniji, već je imao žuti karton. Mogao je to izbjeći.''

Na kraju je uslijedio rezime.

''Pokušali smo, trudili smo se stići zaostatak. Započeli smo dobro, mislim da smo kontrolirali igru prvih 30 minuta. Imali smo kvalitetan posjed lopte i bili smo dobri prema naprijed, ali u posljednjih desetak minuta prvog poluvremena Manchester je imao više prilika, zabili su i gol i onda je bilo teško vratiti se. Očito smo pokušali sve da bi se vratili, ali na kraju je s deset igrača bilo teško. Naravno da smo razočarani zbog ispadanja, ali to je nogomet i moramo gledati prema naprijed. Čeka nas još utakmica za odigrati i želimo igrati u Ligi prvaka i sljedeće sezone.''

Upitan o svojoj budućnosti na klupi Chelseaja, Ancelotti je dodao.

''Nisam zabrinut. Moram raditi i pokušati dati sve od sebe. Nije više moja odluka hoću li ostati ovdje ili ne.''