Ivica tek 38.

Zrnčić-Dim dostigao Kostelića: U Beaver Creeku do prvog boda sezone

Hrvatski skijaš Natko Zrnčić-Dim osvojio je 30. mjesto i svoj prvi bod ove sezone u superveleslalomu u američkom Beaver Creeku, dok je Ivica Kostelić utrku završio kao 38.

Zrnčić-Dim je s visokim startnim brojem na poprištu sljedećeg Svjetskog prvenstva konačno došao do prvog ovosezonskog boda, a njega je ostvario kao 30. s 2.31 sekundi sporijim vremenom od pobjednika Austrijanca Hannesa Reichelta. Kostelić je imao zaostatak od 3.08 sekundi, a on također ove sezone ima samo jedan osvojeni bod.

Reichelt je prekinuo pobjednički niz Norvežanina Kjetila Jansruda, pobjednika na prošle tri utrke, koji je u Beaver Creeku zaostao 52 stotinke. Reicheltu (34) je to osma pobjeda u karijeri, a treće mjesto osvojio je Francuz Alexis Pinturault (+0.62).

U ukupnom poretku Jansrud vodi s 396 bodova, drugi je Talijan Dominik Paris (205), a treći Reichelt (201).

U nedjelju se u Beaver Creeku vozi veleslalom.