Horvat najefikasniji

Zagrebu druga pobjeda u Ligi prvaka: Nakon Kiela pao i Červarov Metalurg

U utakmici 3. kola skupine A Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba su u subotu u Areni pred 8.000 gledatelja pobijedili Metalurg iz Skoplja sa 19-17 (10-8)...

Bila je to teška utakmica sa malo golova i dvoboj dva velika trenera. Na klupi makedonske momčadi je bivši hrvatski izbornik Lino Červar, a na klupi Zagreba Crnogorac Veselin Vujović.

Protiv makedonske momčadi rukometaši Zagreba u prvom su poluvremenu održavali prednost od jednog do dva pogotka. I početak drugog dijela ponudio je sličan scenarij. Domaćini su vodili, njihova prednost nijednom nije prešla tri pogotka, a onda je Metalurg u razdoblju od 40. do 44. minute napravio seriju 4-1 te poveo 15-13.

Ipak, u 53. minuti Zagreb je ponovno u vodstvu (17-16). Rasplet se dogodio u završne dvije i pol minute. Zlatko Horvat je realizirao dva sedmerca u nizu, koje su izborili Stepančić i Josip Valčić, a potom su Makedonci napravili prekršaj u napadu i Zagreb je mogao početi slaviti drugu pobjedu na domaćem terenu u Ligi prvaka.

Kod Zagreba Zlatko Horvat je zabio 9 golova, s tim da je sedmerce izvodio nepogrešivo (7-7). U redovima Metalurga najefikasniji je bio Luka Cindrić sa 4 pogotka.

U sljedećem kolu, 18. listopada, Zagreb gostuje kod španjolske La Rioje. (Hina)