PIKADO U SC

Vlatka Lešić i Boris Krčmar potvrdili status najboljih

Sava sport u Sesvetama je odigrano 22. pojedinačno PH.

Vlatka Lešić iz Županje i Zagrepčanin Boris Krčmar u seniorskoj konkurenciji, teSplićanin Luka Lončarević kod juniora, pobjednici su 22. pojedinačnog prvenstva Hrvatske upikadu koje je 18. i 19. travnja održano u Sportskom centru Sava sport u Sesvetama. Bilo je to

završno natjecanje na kojemu je nastupilo 84 najboljih pikadista u državi po kategorijama, aukupno je u Masters seriji Hrvatskog pikado saveza ove sezone sudjelovalo čak 419natjecatelja.

Lešić i Krčmar su u natjecanje ušli sa statusom izrazitih favorita i to su uspjeliopravdati. Lešić je obranila titulu od prošle godine, a ukupno je to treći njezin naslov

prvakinje Hrvatske u elitnoj disciplini 501 MO. U finalu je s uvjerljivih 5:2 pobijedilaSplićanku Olju Pavlović, a u Splitu je završila i bronca koju je osvojila Rina Radun. Lešić je u

Sesvete stigla u odličnoj formi što potvrđuje podatak da je jučer slavila u obje discipline kojesu se igrale, u Cricketu i parovima (s Riječankom Marinom Cenov).

Boris Krčmar je opravdao reputaciju najboljeg svjetskog igrača elektroničkog pikada,a njemu je ovo šesta titula prvaka Hrvatske u disciplini 501 DO. U finalu je sa 7:3 pobijedio

Splićanina Ivana Bilelu, a najteži posao imao je u polufinalnom ogledu protiv braniteljanaslova Zdravka Antunovića iz Županje u kojemu je slavio sa 6:5. Dobra igra ovog dvojca je

odlična vijest za našu mušku reprezentaciju koju od 6. do 13. lipnja očekuje nastup na SP i EPu Poreču na kojemu će naši braniti naslov europskog prvaka i napadati svjetsku titulu.

U konkurenciji seniora Druge kategorije u zadarskom finalu je slavio Ivan Buterinpobjedom protiv Tomislava Markića, dok je kod trećekategornika najbolji bio Slaven

Kovačević iz Zagreba trijumfom u finalu protiv Riječanina Alena Sliška.

Malo iznenađenje se dogodilo u juniorskoj konkurenciji gdje je 17-godišnji Luka Lončarević osvojio naslov iako su status favorita imali sjajni Juraj Hrestak iz Krapine te Josip

Ljubas iz Kaštel Kambelovca, inače aktualni svjetski prvak u uzrastu do 15 godina starosti.

Ali Lončarević je obojicu pobijedio u međusobnim dvobojima te tako zasluženo došao dotitule. Da to nije bilo slučajno potvrdio je i osvajanjem bronce u seniorskoj konkurenciji u Trećoj kategoriji.