Potez za pamćenje

VIDEO Čudesni Obradović: Je li ovo gol stoljeća u vaterpolu?

Vaterpolisti Juga su pobjedom protiv Szolnokija praktički potvrdili plasman u završnicu Lige prvaka, no pogodak koji je postigao Paulo Obradović ući će u povijest...

Jug slomio Mađare u trećoj četvrtini koju je hrvatska momčad dobila s 4:1. Kod Juga su Janović i Obradović postigli po tri zgoditka, Visković dva, a Bošković, Younger i Bicari po jedan, dok je Mađare predvodio Mitrović s četiri gola.

Međutim, unatoč sjajnoj igri i čak tri gola, Paulo Obradović je izveo potez godine u vaterpolo svijetu i zabio jedan od najljepših golova u povijesti ovoga sporta.

Igrali su se zadnji trenuci treće četvrtine kada je Obradović nakon jednog prekršaja fantastičnom šraubom s oko sedam metara zakucao loptu iza leđa nemoćnog mađarskog vratara.

Na ljestvici vodi Jug s 12 bodova, Primorje i Szolnoki imaju po devet bodova, Partizan ima tri, a Spandau i Galatasaray su bez bodova. U 5. kolu 11. veljače u Rijeci igraju Primorje i Jug.