uzbudljivo u dubrovniku

Vaterpolska Liga prvaka: Pobjeda Juga, poraz Primorja

U susretima 3. kola vaterpolske Lige prvaka polovičan uspjeh hrvatskih predstavnika, poraz riječkog Primorja i pobjeda dubrovačkog Juga...

U 3. kolu A skupine vaterpolske Lige prvaka grčki Olympiakos je u subotu u Pireju svladao riječko Primorje EB sa 7-4 (4-0, 1-2, 2-2, 0-0). Ključnom se pokazala prva četvrtina koju je Olympiakos dobio sa 4-0. Grčku momčad predvodili su Angelos Vlachopulos i Blai Mallarach sa po dva pogotka, dok je na vratima briljirao hrvatski reprezentativni golman Josip Pavić.

Kod Primorja Cosmin Radu, Ivan Buljubašić, Gonzalo Echenique i Anđelo Šetka postigli su po jedan gol.

U Dubrovniku je Jug CO u uzbudljivoj završnici pobijedio mađarski Szolnoki s 10-9 (1-1, 6-2, 2-2, 1-4). Jug je u posljednju četvrtinu ušao sa visokih četiri gola prednosti (9-5), ali je Szolnoki minutu i pol prije kraja stigao do poravnanja 9-9.

No, 50 sekundi prije isteka utakmice Maro Joković je pogodio za pobjedu Juga. U momčadi Juga najbolji su bili Felipe Perrone s 3 i Pavo Marković s 2 gola, a kod Szolnokija Marton Vamos i Denes Varga zabili su po 3 pogotka.