'demolirali smo hrvatsku'

Susjedi nam se smiju: 'Barakude su sitne ribe za moćnu Srbiju'

U Beogradu je započelo Europsko prvenstvo u vaterpolu na čijem je otvaranju Hrvatska doživjela težak poraz...

Hrvatska vaterpolska reprezentacija doživjela je teški poraz na otvaranju Europskog prvenstva u Beogradu. Domaćin je u derbiju 1. kola slavio s uvjerljivih 13:6, čime je glasno istaknuo kandidaturu za zlatnu medalju.

Hrvatska je u susretu povela s 1:0 i to je na kraju bilo sve pozitivno što se moglo vidjeti u ovom dvoboju. Nakon toga Srbija je prvu četvrtinu dobila s 3:1, drugu s 4:2, a treću s čak 5:1. U posljednjoj dionici srbijanski izbornik Dejan Savić odmorio je nekolicinu igrača, pa je Hrvatska malčice ublažila poraz dobivši dionicu s 2:1.

Konačni rezultat i uvjerljiva pobjeda Srbije dali su krila tamošnjim medijima da uveličaju pobjedu svoje reprezentacije, kao i da umanje veličinu i snagu naše.

"Barakude su sitne ribe za moćnu Srbiju", piše popularni srbijanski sportski portal Mozzart Sport.

Najbolji igrač utakmice bio je Andrija Prlainović koji je u konačnici zabio tri gola i upisao četiri asistencije.

"Dobro smo se snašli, osim početnih nekoliko minuta. Kasnije smo izgledali jako dobro, prije svega u obrani, što nam je dalo sigurnosti u napadu. Nadam se da će do kraja turnira Kombank Arena biti još koji put ispunjena jer je atmosfera nevjerojatna", izjavio je sjajni vaterpolist Srbije.

Pred Hrvatskom je sada utakmica protiv Francuske koja je na rasporedu u utorak.

Može li Hrvatska do medalje u Beogradu (EP vaterpolo)?