Devet golova Hrvata

Vardar dobio Šveđane i povukao PPD Zagreb u osminu finala

Makedonski predstavnik obavio je ono što su u redovima hrvatskog prvaka očekivali.

U susretu posljednjeg, 14. kola, skupine B rukometne Lige prvaka skopski Vardar je u nedjelju na domaćem terenu svladao švedski Kristianstad sa 32:29 (17:13), i time je omogućio rukometašima PPD Zagreba plasman u osminu finala.

Rukometaše PPD Zagreba u osminu finala vodila je samo pobjeda Vardara, koji već ranije osigurao prvo mjesto u skupini. Vardar je stalno bio u prednosti, a početkom drugog poluvremana, u 32. minuti, vodio je 19:13. Ipak, do 38. minute švedski Kristianstad uspio je smanjiti zaostatak, i do kraja susreta su bili na gol ili dva od Vardara. No, na kraju je makedonska momčad slavila 32:29.

Od trojice Hrvata u redovima Vardara najefikasniji je bio Ivan Čupić sa 4 gola. Ivan Karačić zabio je 3, a Luka Cindrić 2 pogotka.