Favoriti sigurni

Uvjerljivi Šveđani i Kanađani, Slovenci namučili favorizirane Ruse

Hokejaši Švedske i Kanade ubilježili su uvjerljive pobjede u 2. kolu Svjetskog prvenstva hokeja na ledu u Češkoj, dok su Slovenci pružili odličan otpor Rusima i izgubili s tek 3-5...

U skupini A Švedska je bez problema sa 6-1 nadigrala Austriju, dok su još dominantniji bili olimpijski prvaci Kanađani, koji su s čak 10-0 slavili protiv Njemačke.

U skupini B Rusi su nakon prve trećine poveli s 3-0, a Slovenci, predvođeni NHL-ovcem Anžeom Kopitarom, su do kraja uspjeli postići tri gola i doći do podnošljivog poraza.

Slovaci su tek u produžetku s 2-1 pobijedili Bjeloruse, a junak dvoboja je Meszaros koji je u 53. minuti izjednačio, a potom u drugoj minuti produžetka donio pobjedu Slovacima.