Seligman blizu medalje

Veliki uspjeh: Filip Ude osvojio srebro na Svjetskom prvenstvu

Hrvatski gimnastičar Filip Ude osvojio je srebrnu medalju u vježbi na konju s hvataljkama na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u kineskom Nanningu, dok je Robert Seligman u finalu zauzeo peto mjesto.

Šest godina nakon osvajanja srebra na Olimpijskim igrama u Pekingu na ovoj spravi, 28-godišnji Ude ponovno je zablistao u Kini i sjajnom izvedbom u finalu stigao do odličja. Za svoju je vježbu dobio ocjenu 15.783 bodova.

Zlatnu medalju osvojio je sjajni Mađar Krisztian Berki sa 16.033. Njemu je to treće svjetsko zlato na konju s hvataljkama, bio je najbolji i u Rotterdamu 2010., te Tokiju 2011., a usto je i aktualni olimpijski pobjednik u ovoj disciplini. Brončanu medalju je sa 15.600 osvojio Francuz Cyril Tommasone.

Seligman je nastupio u finalu usprkos virozi i odradio je dobru vježbu, no medalja mu je izmakla za 0.2 boda.