Ludnica na pravoj hladnoći

'Medvjedi' šokirani mećavom na Šalati: Nismo ni 'pak' vidjeli na ledu!

Hokejaši Medveščaka nastavili su lijepu priču pred svojim navijačima...

Hokejaši Medveščaka pobjedom su otvorili nastup na Šalata Winter Classicu. U vrlo teškim uvjetima, po snijegu i vrlo niskoj temperaturi od čak minus deset stupnjeva na otvorenom klizalištu na Šalati, 'Medvjedi' su s 3:1 (0-1, 2-0, 1-0) pobijedili ljubljansku Olimpiju.

U šestoj utakmici drugog dijela EBEL lige, Medveščak je poslije prve trećine zaostajao (1-0). Pet minuta prije kraja trećine Brock McBride je doveo goste u vodstvo čime je još više zaledio prepune tribine klizališta na Šalati.

Međutim, od druge trećine pa sve do kraja, najbolji rezervni golman EBEL lige, Michael Ouzas, odlučio je zaključati svoja vrata. Olimpija više nije zabila a "medvjedi" su tri puta matirali Matiju Pintarića u ostatku susreta.

Odmah na početku druge trećine je Matt Siddal, na asistenciju Toma Zanoškog, poravnao na 1-1. Samo tri minute kasnije, odnosno u 25., Medveščak je već vodio. Kapetan Alan Letang zabio je za vodstvo nakon asistencija sudionika prvog pogotka (Siddall, Zanoški).

S rezultatom 2-1 otišlo se na posljednji predah, a po povratku su zagrebački hokejaši nastavili sa svojom dominacijom. Ona se isplatila "tek" nakon 11 minuta igre u posljednjoj dionici, a strijelac je nakon kombinacije Adama Naglicha i Ryana Kinasewicha bio Gal Koren. Do kraja susreta ostalo je 3-1 čime je Medveščak upisao svoju treću pobjedu u drugom dijelu prvenstva.

"Bila je ovo vrlo teška utakmica, vidljivost nije bila najbolja, ne vidite pak na ledu, a i bilo je puno snijega, uz to je puhao i hladan vjetar. Tako da se moralo igrati dosta ružno, ali što je tu je. Mislim da smo se mi odlično vratili nakon prve trećine i jako smo zadovoljni pobjedom," komentirao je nakon pobjede Tom Zanoški, koji je bio dvostruki asistent u večerašnjoj utakmici.

"Nisam nikada igrao u ovakvim uvjetima. Svi su govorili da smo mi Kanađani naviknuti na ovakve uvjete ali ja osobno nisam nikada igrao vani, možda kao klinac", uz smijeh je rekla Medveščakova desetka, dodavši i kako je bilo vrlo zabavno.

"Znam da ni publici nije bilo lako, vjerojatno su se smrznuli kao i mi, ali nadam se da im je rakija malo pomogla."

Sada u nedjelju slijedi KAc, koji nam ove sezone prilično odgovara.

"Bit ćemo spremni za nedjelju i za još jednu pobjedu. Prema prognozi, bit će još hladnije, ali što god bilo, uvjeren sam da će biti dobro", zaključio je Zanoški.

"Medvjedi" su pobjedom nad Olimpijom i porazom Albe Volan kod Klagenfurta još više učvrstili drugo mjesto na ljestvici, četiri kola uoči doigravanja. Recimo i da je vodeći Linz doživio poraz kod Red Bull Salzburga (4-1) što je omogućilo Medveščaku da se primakne na svega četiri boda zaostatka.

U nedjelju će Medveščak odigrati još jedan susret na Šalati, protiv KAC-a iz Klagenfurta.

3. trećina

Utakmica je završena. GOOOOOOOOOOLL! Medveščak vodi 3:1. Strijelac je u 52. minuti Koren Gal, koji je sjajno oteo loptu protivničkom igraču koji je pao i spretno je nekoliko metara od gola Olimpije pospremio u gostujuću mrežu. Medvjedi su na korak do pobjede.

Počela je i posljednja dionica prve utakmice Medvjeda u sklopu Winter Classica na Šalati.

2. trećina

Završena je druga trećina. Medvjedi vode 2:1 i bilo bi lijepo da prednost zadrže i u posljednjih 20 minuta kako bi se odužili za veliku podršku svojim navijačima, koje čak niti snijeg i niske temperature od čak minus deset stupnjeva nisu spriječile da dođu na ovaj pravi spektakl na otvorenom.

Kakvo veselje za 4000 najhrabrijih navijača na otvorenom klizalištu na Šalati koji su unatoč vrlo niskoj temperaturi došli podržati svoje ljubimce. Medveščak vodi 2:1!! U 24. minuti strijelac je kapetan Alan Letang, koji je odlično pospremio odbijenu loptu od gostujućeg vratara. Nabacio je Siddall, kojem je dodao Zanoški.

'Medvjedi' uspijevaju izjednačiti na 1:1. Pogodak za zagrebački sastav postiže već nakon dvije minute nastavka Matt Siddall nakon asistencije Toma Zanoškog.

1. trećina

Hokejaši Medveščaka nisu uspjeli sačuvati gol u prvih 20 minuta. U 15. minuti goste u vodstvo dovodi Brock McBride.

Nakon Arena Ice Fevera, preselili su se na otvoreno klizalište na Šalatu, na kojem protiv ljubljanske Olimpije igraju utakmicu šestog kola drugog kruga EBEL lige.

Trener Marty Raymond za večerašnji ogled ne može računati na Joela Prpica i Vjačeslava Truhnog. U dosadašnjih pet susreta ove sezone sa ljubljanskom momčadi, Medvjedi su slavili u tri navrata. Povremeni tekstualni prijenos pratite na našem portalu...