SP u rukometu

Tunis bolji od BiH, Slovenci osigurali drugi krug

U posljednjem susretu četvrtog kola B skupine svjetskog rukometnog prvenstva Tunis je pobijedio Bosnu i Hercegovinu 27-24 (15-14) i praktički osigurao plasman u osminu finala.

Bila je to ključna utakmica za obje reprezentacije, a na koncu su slavili afrički doprvaci. BiH se držala do 57. minute i rezultata 24-24, no u zadnje tri minute Tunis je serijom 3-0 izborio pobjedu.

Tunis su do pobjede predvodili Oussama Boughanmi sa sedam i Abdelhak Ben Salah sa četiri gola, dok su kod BiH najefikasniji bili Dejan Malinović sa šest i Vladimir Vranješ sa četiri gola.

Hrvatska je pobjedom protiv Makedonije 29-26 (15-14) ostvarila četvrtu pobjedu i osigurala prvo mjesto u skupini. Prolaz je osigurala i Austrija pobjedom protiv Irana 38-26.

Uoči posljednjeg kola Hrvatska vodi s osam bodova, Makedonija je druga sa šest bodova, treća je Austrija s pet bodova, dok četvrto mjesto, posljednje koje vodi u osminu finala drži Tunis s tri boda. BiH ima dva boda, a na začelju je Iran bez bodova.

U posljednjem kolu, 23. siječnja sastaju se Hrvatska - Bosna i Hercegovina, Tunis - Iran, te Makedonija - Austrija.

Slovenci osigurali drugi krug

Rukometaši Slovenije su pobjedom nad Brazilom 35-32 (19-18) osigurali plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva u Kataru.

Slovence je do pobjede nad Brazilom predvodio najbolji strijelac Svjetskog prvenstva Dragan Gajić koji je postigao 11 pogodaka.

Bjelorusija je pobjedom nad Čileom 34-23 zadržala teoretske izglede za prolaz, ali za to bi u posljednjem kolu Čileanci trebali oteti barem bod Brazilu, a Bjelorusi pobijediti Katar.

U skupini B u kojoj je vodeća Hrvatska, Austrija je s 38-26 nadigrala posljednjeplasirani Iran za potvrdu plasmana u osminu finala.