Kobno isključenje

Težak poraz Medveščaka, raspali se u zadnjoj trećini

Hokejaši Medveščaka u svom su 22. ovosezonskom nastupu u KHL-u pretrpjeli 11. poraz izgubivši na gostovanju kod posljednjeg sastava Istočne konferencije Lade u Toljatiju sa 2-5 (1-1, 0-0, 1-4).

Dvoboj u Toljatiju bio je izjednačen sve do prvih minuta treće trećine, a tada je branič Medveščaka Andreas Jamtin kod rezultata 1:1 dobio pet minuta kazne zbog udaranja suparnika palicom. Domaći su to iskoristili za dva pogotka kojima su stigli do prednosti od 3:1 i tako praktički riješili utakmicu. Iznervirani s nekoliko sudačkih odluka koje su išle na njihovu štetu tijekom čitavog dvoboja, Medvjedi u završnici nisu imali koncentracije za preokret, štoviše Lada je s još dva gola stigla do visokih 5:1 prije no što je Gilbert Brule smanjio na konačnih 5:2.

Lada je povela golom Stanislava Bočarova (7:20), a prethodno je Medveščaku poništen pogodak zbog toga što su suci prerano prekinuli igru iako vratar domaćih nije uspio pokriti pak. Poravnanje na 1:1 donio je Marek Kvapil (8:59), a potom se rezultat nije mijenjao sve do početka treće trećine.

Tijekom Jamtinova boravka na klupi za kažnjenje igrače pogotke za Ladu postigli su Anton Šenfeld (43:29) i Anton Krisanov (45:19), a do kraja utakmice mrežu Medveščaka zatresli su još Aleksej Mastrjukov (51:10) i Stanislav Bočarov (52:51). Gilbert Brule (57:28) iskoristio je igrača više na ledu za Medveščak za pogodak kojim je smanjio na 5:2.

Medveščak je tako seriju od četiri gostovanja na Istoku okončao s četiri osvojena boda, a sada mu slijedi niz od čak sedam uzastopnih domaćih utakmica kojega počinje u subotu kada u Zagreb stiže Avtomobilist iz Jekaterinburga.

Medveščak je sa 34 osvojena boda i dalje šesti na Zapadu sa sedam bodova manje od vodećeg Lokomotiva, a šest od drugog CSKA. Lada je sa 18 bodova i dalje posljednja na Istoku, ali i u čitavom KHL-u.