Ivica i Natko bez bodova

Svindal slavio i pobjegao Hirscheru, Hrvati razočarali

Norveški 30-godišnji skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je spusta skijaša za Svjetski kup, održanom u američkom Beaver Creeku na temperaturi od minus 18 Celzijevih stupnjeva.

Svindal, koji je prošle sezone bio ukupni pobjednik poretka u spustu u Svjetskom kupu, svladao je stazu u Beaver Creeku za jednu minutu , 44 sekunde i 50 stotinki. Ostvario je 23. pobjedu karijere u Svjetskom kupu, a sedmu u spustu.

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Hannes Reichelt sa 17 stotinki zaostatka, a treći je bio Talijan Peter Fill, za 20 stotinki sporiji od Svindala. Kanađanin Manuel Osborne-Paradis bio je četiri stotinke sporiji od Filla i ostao je bez pobjedničkog postolja.

Ivica Kostelić, koji je u utrku krenuo sa startnim brojem 31, nije uspio ponoviti protekle dvije sezone kada je u utrkama spusta u Beaver Creeku zauzimao 19. odnosno 20. mjesto 2011. i 2012. godine. Za Svindalom je zaostao 3 sekunde i 22 stotinke i osvojio je tek 42. mjesto. Natko Zrnčić-Dim (startni broj 59) zauzeo je 47. mjesto, sa 3 sekunde i 65 stotinki zaostatka za pobjednikom.

Svindal je s ovom pobjedom uvjerljivo vodeći u ukupnom poretku nakon pet (od 35) utrka sa 300 bodova. Pred Austrijancem Marcelom Hirscherom je povećao prednost na 140 bodova. Ivica Kostelić je na 14. mjestu sa 82 boda. Svindal predvodi i poredak u spustu nakon dvije utrke sa 150 bodova.

U subotu će skijaši u Beaver Creeku voziti superveleslalom, a u nedjelju veleslalom.