Skandinavski derbi

Švedska nakon rovovske borbe prvi finalist ZOI-a!

Švedska hokejska reprezentacija plasirala se danas u finale turnira na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju nakon što je u polufinalu bila bolja od Finske s 2-1...

Prva trećina završila je bez pogodaka, a Finci nisu iskoristili nekoliko puta sitauciju s igračem više. U jednom su trenutku imali čak dva igrača više minutu i pol, ali nisu uspjeli zabiti gol.

Druga je trećina donijela prvi pogodak na utakmici i to za Finsku, a strijelac je bio Olli Jokinen u 26. minuti.

Pet minuta kasnije za Švedsku je izjednačujući pogodak postigao Loui Eriksson, da bi na 2-1 pet minuta nakon njega povećao Erik Karlsson.

Švedski vratar Henrik Lundqvist utakmicu je završio s 25 obrana od ukupno 26 udaraca koliko je bilo upućeno prema njegovim vratima.

Drugi polufinalni susret između SAD-a i Kanade, branitelja naslova, igra se u 18 sati po hrvatskom vremenu. (Hina)