Kostelić propustio utrku

Super G: Cucheu zlato, Zrnčić Dim 23.

Švicarac Didier Cuche osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na svjetskom prvenstvu u Val D'Isereu. Od hrvatskih skijaša najbolji plasman ostvario je Natko Zrnčić Dim zauzevši 23. mjesto. Ivica Kostelić nije nastupio.

Cuche je do svoje druge medalje na svjetskim prvenstvima, nakon bronce u veleslalomu iz švedskog Area, doskijao s rezultatom 1:19.41, pobijedivši s 99 stotinki sekunde pred Talijanom Peterom Fillom, dok je bronca pripala Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu sa 1.02 sekunde zaostatka.

Cuche je tako donio Švicarskoj prvu zlatnu medalju u superveleslalomu nakon 1989. godine i pobjede Martina Hangla. Zanimljivo, Cuche je u svojoj karijeri pobijedio na osam utrka u Svjetskom kupu, međutim čak 21 put je bio drugi, a 15 puta treći.

'Ovo je sasvim sigurno jedan od najvećih dana u mojoj karijeri, napokon sam osvojio prvo mjesto', kazao je Švicarac.

Branitelj naslova s posljednjeg prvenstva u Areu, Talijan Patrick Staudacher na koncu je zauzeo 17. poziciju s 2.61 sekunde zaostatka.

Ivica Kostelić nije nastupio zbog problema s leđima, no nastupili su Natko Zrnčić Dim, Tin Široki i Ivan Ratkić. Zrnčić Dim je osvojio 23. mjesto s 3.62 sekunde zaostatka, Ratkić je bio 31. s 5.73 sekunde zaostatka, a Široki je izletio sa staze nakon prvog prolaza.