favorit izgubio

Super Bowl: Denver Broncosi pobijedili Carolinu i postali NFL prvaci

Igrači Denver Broncosa pobjednici su 50. izdanja 'Super Bowla', odigranog na Levi's stadionu u Santa Clari, u kojem su 24-10 nadigrali favorizirane Carolina Pantherse.

To je treći naslov NFL prvaka za Denver Broncose u njihovom osmom nastupu na Super Bowlu i drugi u karijeri za njihovog 'quarterbacka' Peytona Manninga, dok su Carolina Panthersi u svom drugom nastupu doživjeli drugi poraz.

Denver je do pobjede u Super Bowlu došao na isti način na koji je to činio tijekom regularnog dijela NFL sezone i u doigravanju, dominatnom obranom koja je potpuno limitirala suparničkog 'quarterbacka' Cama Newtona (video) koji je uoči Super Bowla proglašen najkorisnijim igračem regularne sezone.

Nakon prve četvrtine Broncosi su vodili 10-0 zahvaljujući 'field goalu' Brandona McManusa i 'touchdownu' Malika Jacksona do kojeg su došli nakon što je Von Miller srušio 'quarterbacka' Panthersa i izbio mu loptu, a Jackson ju pokupio i unio u 'end zonu'.

Tijekom druge četvrtine Newton je imao jedini bljesak, kada je kombinacijom trčanja i dodavanja doveo Carolinu do jedinog 'touchdowna' na utakmici, a postigao ga je 'running back' Jonathan Stewart.

Kontroliranom igrom i čvrstom obranom Denver je lomio otpor Panthersa i konačno ga slomio na nešto više od četiri minute prije kraja, kada je još jednom Von Miller srušio Newtona i omogućio Manningu da donese pobjednički 'touchdown' koji je postigao C. J. Anderson. Uspješnim pretvaranjem za dva poena Denver je postavio konačnih 24-10.