borba za zlato

SP rukometašica: Nizozemke nastavile čudesan niz, Norvežanke teško

Nizozemska i Norveška očekivani su finalisti Svjetskog prvenstva u rukometu...

U finalu Svjetskog prvenstva za rukometašice koje se igra u Danskoj igrat će Nizozemska i Norveška. Nizozemke su u polufinalu u Herningu još jednom lakoćom svladale Poljakinje sa 30-25 (15-8), dok su potom Norvežanke bile bolje od Rumunjki s 35-33 (27-27, 17-14) nakon produžetka.

Na dosadašnjem 21 SP ni Nizozemska niti Poljska nisu osvojile niti jednu medalju, a niti jedna reprezentacija nema medalju niti s europskih prvenstava. Ovo je stoga bila jedinstvena prilika za obje ekipe da naprave povijesni rezultat, a u takvoj su se situaciji bolje snašle Nizozemke.

Nizozemkama je dosadašnji najbolji plasman na SP bilo peto mjesto 2005., dok su Poljakinje prije dvije godine bile četvrte.

Norvežanke, koje su teže od očekivanog prošle Rumunjsku, će pak u nedjelju imati priliku kompletirati sva tri najvažnija naslova, jer su one i aktualne europske prvakinje, te olimpijske pobjednice. U slučaju pobjede u nedjelju po treći će puta postati i svjetske prvakinje.

Rumunjke će ostati na jednom naslovu svjetskih prvakinja osvojenom još davne 1962. i to na domaćem terenu.