Bez premca najbolji

Rusi zlatni u bobu četverosjedu: U Sočiju ukupno osvojili 33 medalje

Ruski bob četverosjed osvojio je zlatnu medalju na zimskim Olimpijskim igrama u Sočiju, koje završavaju ove nedjelje.

Ruska najjača postava (Russian Fed. 1) slavila je ispred Latvije 1 i SAD-a 1. Latvijci su nakon četiri serije spuštanja u konačnici zaostali svega devet stotinki, dok su Amerikanci za pobjednicima kasnili 39. Rusi mogu žaliti što nisu uspjeli osvojiti dvije medalje, jer je druga ruska postava (Russian Fed. 2) osvojila četvrto mjesto sa svega tri stotinke zaostatka za SAD-om.

Spomenimo i da je ruski bob četverosjed bio najbrži u sve četiri runde, te da su najveći gubitnici na kraju ispali Nijemci, srebrni od prije četiri godine iz Vancouvera, koji su natjecanje završili na tek šestom mjestu.

Za Rusiju je to bilo 13. zlato u Sočiju, te 33. odličje sveukupno! S 33 medalje Rusija je najuspješnija nacija Igara, dok slijede Norveška s 26 medalja i Kanada s 24 (plus još jedna, zlatna ili srebrna, ovisno o ishodu finala hokejaškog turnira).