Repriza finala Kupa

Četvrt stoljeća dominacije: PPD Zagreb 25. put prvak Hrvatske

Nastavljena je dominacija kakva ne postoji vjerojatno nigdje.

Rukometaši PPD Zagreba u petak su na svom parketu u Kutiji šibica svladali Varaždin 1930 s 32:21 (15-12) te dva kola prije završetka Premijer lige za prvaka osigurali nedostižna četiri boda prednosti pred našičkim Nexeom, što im je donijelo 25. uzastopni naslov najbolje momčadi u Hrvatskoj.

Repriza finala Kupa Hrvatske bila je znatno manje rezultatski uzbudljiva nego dvoboj odigran prije pet dana u Umagu, gdje su Varaždinci do deset minuta prije kraja držali korak s igračima PPD-a, dok su u Zagrebu to uspjeli činiti samo u prvom poluvremenu.

PPD Zagreb je u osam utakmica Premijer lige za prvaka skupio maksimalnih 16 bodova uz gol-razliku +90.

Varaždin 1930 je ostao na 10 bodova, a u borbi s Nexeom za drugo mjesto mogao bi odlučiti njihov međusobni dvoboj u Varaždinu u sljedećem kolu.