Jadranska liga

Reprezentacija svijeta s dva Hrvata najavila žetvu medalja

Sandro Sukno pridonio je pobjedi Talijana s četiri pogotka, a vratar Tempesti obranio je čak 14 od 18 udaraca (78 posto)

Pro Recco se prošetao ovogodišnjom Jadranskom vaterpolskom ligom. Ne samo da u ligaškom dijelu nije izgubio ni jedan bod nego je i na završnom turniru u Rijeci potpuno dominirao. U polufinalu je pobijedio zagrebačku Mladost s 12:5, a u nedjeljnom finalu još lakše riječko Primorje s 15:4 (4:0, 4:2, 2:2, 5:0). Talijani (uvjetno rečeno, jer u sastavu su tri Srbina, po dva Mađara, Crnogorca, Hrvata i Španjolca i samo tri Talijana) tako su svojoj trofejnoj riznici pridodali trofej koji im nedostaje (ove su godine prvi put nastupili), ali i najavili žetvu trofeja u završnici klupske sezone.

Sve je bilo riješeno vrlo rano. Recco je u prvoj četvrtini poveo 4:0 i najavio da neće dopustiti nikakvo iznenađenje. Sve i da Recco nije "reprezentacija svijeta" na svim pozicijama, Riječanima nije dao da se razmašu najbolji vratar svijeta Tempesti. Obranio je 14 od 18 udaraca (78 posto), dok su obojica vratara Primorja (Radić i Car) ukrotila samo 4 od 19 udaraca (21 posto). A gdje su još četverostruki strijelac Sandro Sukno ili mađarska veza Kasas - Madaras, koji su bili nerješiva enigma za obranu momčadi Zorana Roje.

Uz Sukna, pogotke za Pro Recco postigli su Madaras (3), Zloković (2), Perrone (2), Felugo, Filipović, Pijetlović i Prlainović a za Primorje Šetka, Da. i De. Varga te Garcia.

U poluvremenu utakmice nagrađeni su najbolji strijelac lige Budvanin Darko Brguljan (50 pogodaka) i najbolji vratar Duje Jelovina iz POŠK-a. (Agencija VLM)