Imali napad za remi

Prvo plinarsko društvo tijesno poraženo u Španjolskoj

U utakmici 4. kola skupine A Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba u subotu su u gostima poraženi od španjolske La Rioje sa 21-22 (12-9).

Rukometaši Zagreba bili su odlični u prvom poluvremenu, koje su dobili sa 12-9. U nastavku su održavali prednost od dva do tri gola, vodili su 16-13, ali onda su domaćini napravili seriju 5-1 i utakmica je ušla u neizvjesnu završnicu.

U 58. minuti, kod vodstva La Rioje 21-20, Leon Šušnja je zaradio isključenje, a španjolska momčad je to odmah iskoristila i zabila pogodak. Unatoč igraču manje, Zagreb se nije predao, Josip Valčić je izborio sedmerac i isključenje, a Lovro Šprem je smanjio na 21-22. U sljedećem napadu Španjolci nisu mogli probiti Zagrebovu obranu, pa im je suđen neaktivan napad i Zagrebu je ostalo 20 sekundi da dođe do izjednačenja, ali nažalost nije uspio.

U sljedećem kolu, 15. studenoga, Zagreb gostuje kod bjeloruskog Meškova.