Streljaštvo

Prva zlatna medalja na OI kineskoj streljačici Yi Silin

Kineska streljačica 23-godišnja Yi Silin osvojila je prvu, od 302 zlatne medalje koliko će ih biti podijeljeno na olimpijskim igrama u Londonu, pobijedivši u subotu u finalu discipline na 10 m zračne puške sa 502,9 pogođenih krugova...

Srebrna medalja pripala je Poljakinji Sylwii Bogackoj koja je imala 502,2 pogođenih krugova, a brončana medalja također Kineskinji Yu Dan čiji je rezultata iznosio 501,5 krugova.

"Zlatna" iz Pekinga Čehinja Katerina Emmons završila je natjecanje na četvrtom mjestu.

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić nije izborila finale u ovoj disciplini zauzevši 18. mjesto u kvalifikacijama s 395 pogođenih krugova, te tako nije bila u prilici braniti brončanu medalju osvojenu na Igrama u Pekingu prije četiri godine.

Od 59 natjecateljica u polufinalu, u finale ih je ušlo samo osam. (Hina)