Liga prvaka

Primorje pobjedom potvrdilo plasman na Final Six

U 9. kolu B skupine vaterpolske Lige prvaka momčad Primorja EB u Rijeci je očekivano s 16-11 (2-2, 6-1, 3-1, 5-7) pobijedila turskog prvaka Galatasaray i potvrdila plasman na Final Six u Barceloni.

Pobjeda momčadi trenera Ivana Asića, koja je i na gostovanju u Istanbulu pobijedila sa 10-4, niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, a golove za Riječane postigli su Burić 4, Radu 3, Muslim, Elez i Šetka po 2, te Garcia, Krapić i Buljubašić po 1, dok su strijelci za Galatasaray bili Pasković 4, Janović 2, te Simsek, Korolija, Nikić, Kljaljević i Aksentijević po 1.

Na tablici B skupine vodi mađarski Szolnoki sa 24 boda, ispred Primorja EB s 21 i Jug CO-a sa 16 bodova, s tim da Dubrovčani večeras u Gružu dočekuju beogradski Partizan koji ima 6 bodova i izgubio je sve izglede za plasman na jedno od prava tri mjesta u B skupini koja vode na završni turnir u Barceloni.