Drama u Pragu

Praški Lev opet vodi u finalu KHL-a

Hokejaši Leva iz Praga poveli su s 2-1 u finalnoj seriji KHL lige. Na svome su ledu u utorak bili bolji od Metalurga iz Magnitogorska s 3-2...

Dramatične su bile posljednje sekunde praškog dvoboja. Najprije je u pretposljednjoj minuti Francis Pare donio gostima izjednačenje (2-2), a kad se već činilo da će se igrati produžetak, Justin Azevedo je samo 24 sekunde prije kraja zabio za Lev i osigurao mu pobjedu.

Češki klub, koji je u prvom krugu doigravanja izbacio naš Medveščak, poveo je već u drugoj minuti utakmice pogotkom Jirija Sekača, a Metalurgu je prvo izjednačenje u pretposljednjoj minuti druge trećine donio kapetan Sergej Mozjakin.

U 51. minuti dvoboja Justin Azevedo je postigao svoj prvi pogodak večeri za 2-1. Stigli su gosti još jednom izjednačiti, ali na drugi Azevedov gol više nisu uspjeli odgovoriti.

Podsjećamo, Gagarinov kup će osvojiti momčad koja ostvari četiri pobjede u finalnoj seriji. Četvrta je utakmica na rasporedu u četvrtak, također u Pragu.