8 najboljih reprezentacija

Poznati svi četvrtfinalisti: Francuska i Danska furiozno do četvrtfinala

Rukometaši Danske i Francuske opravdali su uloge favorita u susretima osmine finala Svjetskog prvenstva koje se održava u Kataru, te su se uvjerljivim pobjedama plasirali u četvrtfinale. Danska je svladala Island sa 30-25 (16-10), dok je Francuska bila bolja od Argentine s čak 33-20 (16-6)...

Danska je dvoboj riješila već u prvih 15 minuta povevši sa 9-2, a Island se tek na samom kraju utakmice uspio približiti na konačnih pet razlike, što je bio i njegov najmanji zaostatak od samoga početka i vodstva Danske 5-0. Rasmus Lauge postigao je šest golova za Dansku, a Alexander Petersson sedam za Island.

U četvtfinalu u srijedu nas stoga očekuje "repriza" finala SP-a otprije dvije godine između branitelja naslova Španjolske i doprvaka Danske.

Francuska je protiv nedorasle Argentine pitanje pobjednika također riješila već u prvom poluvremenu. Valentin Porte sa šest i Guillaume Joli s pet pogodaka bili su najefikasniji kod Francuske, a Gonzalo Carou s četiri gola kod Argentine. U četvrtfinalu će Francuska igrati protiv Slovenije.

Ranije danas suparnika u četvrtfinalu je saznala i Hrvatska koja će igrati protiv reprezentacije Poljske koja je u svom susretu osmine finala svladala Švedsku sa 24-20 (10-11). Dvoboj Poljske i Švedske obilovao je pogreškama, a sve do pet minuta prije kraja niti jedan sastav nije imao prednost veću od dva pogotka, a tada su se Poljaci odvojili na 21-18 i riješili utakmicu.

Najefikasniji u sastavu Poljske bili su Bartosz i Michal Jurecki sa po pet golova, dok su Jonas Kaellman i Fredrik Petersen postigli po četiri gola za Švedsku.

Njemačka je sigurno sa 23-16 (12-8) svladala Egipat. Uwe Gensheimer sa šest i Patrick Groetzki s pet golova bili su najefikasniji u sastavu Njemačke, dok Ahmed Elahmar i Eslam Isla postigli po četiri pogotka za Egipat. Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv domaćina Katara, a pobjednik tog susreta će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Hrvatska - Poljska.