Nije mu drago

Pogledajte što Goluža zamjera novinarima nakon poraza od Srbije

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je bolan poraz u polufinalu Europskog prvenstva. Pred 20 tisuća gledatelja, u grotlu beogradske Arene, Hrvatska je izgubila od Srbije 26:22. I u nedjelju će se za brončanu medalju boriti protiv Španjolske.

''Sigurno da postoji još žal takvom utakmicom. Međutim, ne može se ništa promijeniti, što je tu je. Nismo dobro spavali ni ja ni igrači jer smo svjesni svega. Dali smo sve od sebe i nemam što zamjeriti svojim igračima. Živjeli su za ovo i vidio sam poslije utakmice koliko im je to značilo'', izjavio je Slavko Goluža.

Na taj je način, hladne glave i potpuno trezveno, izbornik prokomentirao težak poraz u polufinalu Eura. Hrvatska je u dvoboj ušla kao favorit i to je u dobroj mjeri iskazala u prvom poluvremenu. Ipak, rezime dvoboja kazat će kako smo iz prvih 30 minuta jednostavno morali izvući više od gola prednosti...

''Cijelo vrijeme smo bili kao obitelj. Malo nas smetaju neke činjenice koje se iznose u novinama. Neka okrivljavanja, međutim, to su neistine i mi smo ovdje od prvoga dana živjeli kao jedan'', osvrnuo se Goluža na medijske napise nakon poraza od Srbije.

Paklena atmosfera beogradske Arene, ometanje naših vratara laserskim zrakama ili lagani sudački vjetar u leđa - sve su to prepreke preko koji su Kauboji mogli riješiti - da su bili pravi. Za očekivati je da će se to protiv Španjolaca u dvoboju za broncu promijeniti.

''Sve ćemo napraviti za to da pobijedimo Španjolsku. Sigurno da će biti jedna teška utakmica i stvarno vidim na njima da žele da uzmemo to treće mjesto. Trebamo podršku od sviju da izvučemo zadnje atome'', zaključio je hrvatski izbornik.