Pogledajte galeriju!

Ludilo u Areni: 'Igrati u ovakvoj dvorani, pred ovakvim navijačima je nešto posebno!'

Medveščak je u teškoj utakmici ipak uspio slomiti Jesenice.

Medveščak je u prvoj utakmici Ice Fever serije u Areni slavio protiv Jesenica s 2:0. Greg Day na asistenciju Truhna i Tom Zanoški golom iz kontre digli su na noge 15 tisuća navijača pogocima u posljednjih deset minuta utakmice. Do tada se Medveščak jako mučio protiv mladih Jeseničana koji su se prikazali u odličnom svjetlu.

Trudio se Medveščak, ali nikako nije pak ulazio u vrata Gašpera Krošelja. Medveščak je pobijedio potpuno zasluženo, o čemu svjedoči i omjer udaraca na gol 44-20. Ovom pobjedom Medvjedi su ostali na drugom mjestu EBEL lige s istim brojem bodova kao i Red Bull Salzburg koji je slavio protiv KAC-a.

''Mlada momčad Jesenica bila je napumpana adrenalinom zbog ove dvorane, a mi smo imali teško putovanje iz Austrije. Ovo je već tradicija da protiv njih kući igramo teško. Kod prvog pogotka Slava Truhno je majstorski dodao Dayju, no najvažnije je da smo pobijedili i osigurali doigravanje'', rekao je nakon susreta trener Medvjeda Marty Raymond.

''Nisam msilio da ću ovo vidjeti u Hrvatskoj. Stvarno je posebno igrati u ovakvoj dvorani pred ovoliko navijača. Rekli su mi da se neće čuti toliko jer je velika dvorana, ali čulo se itekako'', rekao je oduševljeni rođeni Zagrepčanin Tom Zanoški.

3. trećina:

GOOOOOOL!!! Tomislav Zanoški ukrao je jedan pak i zabio iz kontre za 2:0!

GOOOOOOOL!!! Napokon pogodak Medveščaka! Greg day je zabio pod prečku Krošelju za 1:0!

Obranio se Medveščak i sada kreće bitka za pobjednički gol.

Siddall je opet izletio na dvije minute i sada se Medveščak brani. Bacaju s epo podu domaći hokejaši i tijelima brane gol Kristana.

Zanoški je iznudio jedan prekršaj za isključenje gostiju. Hoće li napokon Medvjedi zabiti? I nisu ni ovaj put...

Iako nema pogodaka gledatelji se zabavljaju popularnim valovima iliti 'Olom'.

2. trećina:

''Loše smo krenuli. Nikako da zabijemo Jesenicama. Dominiramo ali ne možemo zabiti. Publika nas drži i nadamo se da ćemo zabiti'', rekao je Kostović nakon druge trećine.

Završena je druga trećina s igračem manje za Medveščak.

Dvije minute isključenja za Jesenice četiri minute prije kraja trećine. Medvjedi opet nisu iskoristili igrača više.

Nevjerojatno je što promašuje Medveščak. Previše se komplicira u izglednim šansama.

Obranio se Medveščak. Sedam minuta prije kraja druge trećine. Golova još nema...

Sidall je isključen poptpuno nepotrebno. Opet je skoro Medveščak zabio s igračem manje.

Pogodak visi u zraku, no domaći hokejaši nikako da zabiju.

Nekoliko minuta je trajala pauza zbog ozljede glavnog suca.

Medvjedi nisu uspjeli iskoristiti minutu s igračem više na otvaranju druge trećine.

1. trećina:

''Atmosfera je odlična. Prvi je period za prilagodbu. Led nije baš u najboljem stanju, a Jeseničani su mladi i brzi. Moramo igrati u njihovom dijelu terena, da iskoristimo njihovo neiskustvo'', rekao je kapetan Medvjeda Alan Letang.

Pred kraj prve trećine opet će domaćin imati prednost igrača više. Na odmor se odlazi bez pogadaka, ali Medveščak će u nastavak s igračem više.

Uh, Naglich je umalo svladao krošelja s igračem manje. Šteta za ovu kontru koja je mogla raspametiti Arenu. Obranili su se Medvjedi.

Sad će biti dvije minute kazne za Toma Zanoškog zbog spoticanja palicom.

Prvi put Medvjedi imaju igrača više nakon 11 minuta igre. Nije bilo ništa od toga.

Nakon prvih 10 minuta igre rezultat je još uvijek 0:0. Mladi Jeseničani se odlično bore i kližu te prijete golu Roberta Kristana koji je skupio već pet obrana. Opasni su i napadači Medveščaka, no zasad bez uspjeha.

Medveščak će u Areni bodriti više od 15 tisuća navijača. No, stigao je i lijepi broj navijača Jesenica čije se navijanje također čuje.