Ključan gol Suttera

Penguinsi slavili u New Yorku, na korak do finala Istoka

Hokejaši Pittsburgha stigli su nadomak plasmana u finale doigravanja Istočne konferencije NHL lige. U srijedu su u Madison Square Gardenu svladali domaće New York Rangerse s 4-2...

Bila je to četvrta utakmica polufinala Istoka, a Penguinsi sada vode s 3-1 u seriji i još im jedna pobjeda nedostaje za prolaz dalje. Prvu priliku će imati u petak na svome ledu.

Možda i ključni trenutak četvrtog dvoboja dogodio se krajem druge trećine kada je Brandon Sutter s igračem manje zabio za Pittsburgh i donio mu vodstvo 2-1. Rangersi se od toga više nisu oporavili, a u osmoj minuti završne dionice su primili i treći gol. Nakratko su vratili nadu šest minuta kasnije, ali nakon samo 57 sekundi Chris Kunitz je postavio konačnih 4-2.

Osim Suttera i Kunitza, za Penguinse su u srijedu strijelci bili Jevgenij Malkin i Jussi Jokinen, a kapetan Sidney Crosby je upisao dvije asistencije. Za Rangerse su zabili Carl Hagelin i Mats Zuccarello.(TS)