Automoto
MotoGP, VN Francuske

Pedrosa deklasirao konkurenciju u kišnim uvjetima

Dani Pedrosa pobijedio je u MotoGP-u na Velikoj nagradi Francuske u Le Mansu...

Španjolski motociklist Honde Dani Pedrosa pobjednik je Velike nagrade Francuske na stazi Bugatti u Le Mansu. Drugom uzastopnom ovosezonskom pobjedom preuzeo je ujedno i vodstvo u ukupnom poretku.

U kišnim uvjetima na stazi Pedrosa se najbolje snašao iako je startao tek šesti. Marc Marquez, koji je osvojio pole-position imao je problema od samoga starta i rano je zaostao, da bi se u završnici uspio probiti sa 8. do 3. mjesta.

Drugo je mjesto, što mu je najbolji plasman u elitnoj motociklističkoj klasi, ostvario Britanac Cal Crutchlow.

Razočaravajuće je sedmo mjesto zauzeo aktualni svjetski prvak Jorge Lorenzo, iako je startao drugi, dok je deveterostruki svjetski prvak Valentino Rossi završio tek 12., nakon što je izletio u 18. krugu.

U ukupnom poretku Pedrosa sada ima 6 bodova viška ispred drugoplasiranog Marqueza, dok trećeplasirani Lorenzo zaostaje 17 bodova.

Sljedeća postaja Svjetskog MotoGP prvenstva je Velika nagrada Italije u Mugellu koja se vozi 2. lipnja. (TS)