Kombinacijski super G

VIDEO Zrnčić-Dim ispred Kostelića u super G-u, težak pad Gisina!

Talijanski skijaš Dominik Paris pobjednik je utrke super G-a na stazi u austrijskom Kitzbühelu, a hrvatski reprezentativac Natko Zrnčić-Dim je sa startnim brojem 45 osvojio 26. mjesto i novih pet bodova u Svjetskom kupu...

Dominik Paris, 25-godišnji talijanski skijaš, u petak je ostvario svoju četvrtu pobjedu u Svjetskom kupu, a prvu u super G-u, nakon tri spustaška trijumfa. Talijan je 39 vrata na stazi Streifalm u Kitzbuehelu svladao za jednu minutu, devet sekundi i 99 stotinki te pokvario domaće slavlje s obzirom na to da je za šest stotinki nadmašio domaćeg reprezentativca Matthiasa Mayera, a za 34 stotinke bio brži od još jednog Austrijanca, trećeplasiranog Georga Streitbergera.

Razloga za veselje imao je i hrvatski reprezentativac Natko Zrnčić-Dim koji je sa startnim brojem 45 doskijao do 26. mjesta i novih pet bodova u Svjetskom kupu. Zrnčić-Dim (1:11.49) je za pobjednikom zaostao jednu i pol sekundu. Ivica Kostelić (1:12.01) je za 32 stotinke ostao izvan kruga 30 najboljih. Sa startnim brojem 43 najbolji hrvatski skijaš osvojio je 34. mjesto sa zaostatkom 2.02 za Parisom.

Treba spomenuti da je kombinacijski super G obilježio i težak pad Marca Gisina.

Osim što se zasebno boduje za Svjetski kup, rezultati iz super G-a će se zbrajati sa slalomskom vožnjom, koja će startati u 16.45 sati, za alpsku kombinaciju. S obzirom na postignuta vremena i male zaostatke, i Ivica Kostelić i Natko Zrnčić-Dim imaju dobre izglede za visok plasman uspiju li bez pogreške odraditi slalomsku vožnju.

Kostelić je u Kitzbühelu ostvario četiri uzastopne pobjede u kombinaciji od 2010. do 2013., a još je dvaput bio na postolju, gdje mu je 2009. Zrnčić-Dim radio društvo osvojivši treće mjesto.