Pripreme za sezonu

Novi poraz Medveščaka na turneji po Češkoj

Nakon uvjerljivog poraza od praške Slavije (5-0), hokejaši Medveščaka doživjeli su i drugi poraz na pripremama u Češkoj, ovoga puta bolji je sa 3-2 bio Energie.

Hokejaši Medveščaka postigli su prve pogotke na pripremama u Češkoj, ali će momčad pod vodstvom novog trenera Chucka Webera na prvu pobjedu još pričekati. U Karlovym Varyma je domaći Energie slavio sa 3-2.

Medveščak je poveo pogotkom Martina St. Pierrea u 11. minuti. Bio je to jedini pogodak u prvoj trećini.

Odluka o pobjedniku pala je u drugoj trećini koja je pripala domaćoj momčadi sa 3-1. Duda je izjednačio u 25. minuti, a vodstvo Energieju donio je Štals u 30. minuti. Na 2-2 izjednačio je Brock Trotter u 32. minuti. Konačnih 3-2 postavio je Duda u 36. minuti iz kaznenog udarca.

U posljednjoj trećini, u kojoj je Medveščakova vrata umjesto Marka Dekanicha čuvao hrvatski reprezentativac Mate Tomljenović, nije bilo pogodaka.

Medveščak će posljednju pripremnu utakmicu u Češkoj odigrati u utorak, 12. kolovoza (17.00), u Pragu protiv Sparte.(Hina)