Isti protivnik, isti skor

Ovo se rijetko događa: Njemačka identična kao Hrvatska

Na Svjetskom rukometnom prvenstvu u poslijepodnevnim terminima u srijedu su odigrane četiri utakmice.

Njemačka je pobijedila Bjelorusiju s 31:25 (16:16) u skupini C na Svjetskom rukometnom prvenstvu, a to je identičan rezultat onome s kojim je Hrvatska svladala istu reprezentaciju.

Bjelorusi su se držali do poluvremena, ali u nastavku su Nijemci dodali gas i riješili utakmicu u svoju korist.

Kapetan Uwe Gensheimer je predvodio Nijemce s osam golova dok u redovima Bjelorusije nitko nije postigao više od četiri.

Sigurdsson: Spremni smo za Hrvatsku

"Hrvatska je fantastična reprezentacija sa snažnim igračima. Bit će teško, ali danas smo odmarali neke igrače i spremni smo", poručio je njemački izbornik Dagur Sigurdsson u najavi okršaja s Hrvatskom za prvo mjesto.

U našoj skupini uvjerljivu pobjedu upisala je Mađarska koja je s 37:24 (17:10) bila bolja od Saudijske Arabije.

Gabor Csaszar je zabio devet golova za Mađarsku čiji su vratari Mikler i Fazekas zajedno imali 15 obrana.

U skupini D olimpijski pobjednik Danska je s 30:26 (17:13) svladala Bahrein i time osigurala prvo mjesto.

Henrik Toft Hansen je postigao šest, a Michael Damgaard pet golova za Dance.

U ovoj grupi do treće pobjede je stigao Egipat. Oni su s 31:26 (13:10) svladali Argentinu i u posljednjem će kolu u međusobnom srazu sa Švedskom odlučivati o drugom mjestu.

Argentincima nije pomoglo ni 12 golova koje je postigao Federico Vieyra.