Nijemci prejaki

Ništa od finala: Hrvatski stolnotenisači osvojili broncu

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale ekipnog Europskog prvenstva u Lisabonu, u polufinalu je izgubila od šesterostrukog uzastopnog prvaka Njemačke sa 1:3 i tako osvojila brončano odličje.

Jedini bod za Hrvatsku protiv Njemačke osvojio je Andrej Gaćina koji je u prvom susretu svladao Steffena Mengela sa 3:1 (11-8, 11-4, 9-11, 11-3), no potom je Timo Boll nadigrao Ruiwua Tana sa 3:0 (11-8, 11-4, 11-3), da bi se ključnim pokazao treći susret u kojem je Dmitrij Ovčarov bio uspješniji od Tomislava Kolareka sa 3:0 (12-10, 13-11, 12-10) iako je naš igrač u svakom setu imao priliku. Konačnih 3:1 za Njemačku postavio je Boll pobijedivši Gaćinu sa 3:0 (11-4, 12-10, 11-9).

U finalu će Njemačka u nedjelju igrati protiv domaćina Portugala koji je u prvom polufinalnom susretu svladao Švedsku sa 3:1.

Kod stolnotenisačica u finalu će igrati Njemačka i Austrija, dok su bronce osvojile Poljska i Švedska. Hrvatska se natjecala u drugoj jakosnoj skupini, te je okončala natjecanje na 19. mjestu, bez povratka u najbolju skupinu.