sjajna utakmica

NHL liga: Ludi preokret St. Louisa protiv prvaka iz Chicaga

Hokejaši St. Louis Bluesa u derbiju su večeri u NHL ligi kao gosti svladali prvake Chicago Blackhawkse sa 6-5 u produžetku prethodno nadoknadivši zaostatak od 2-5...

Domaći su odlično otvorili utakmicu, te nakon prvih 20 minuta imali vodstvo od 5-2 zahvaljujući pogocima Marka Dana (2:08), Andrewa Shawa (4:37), Teuva Teravainena (6:35), Brent Seabrook (17:09) i Patricka Kanea (17:52), ali u preostalom vremenu nisu uspjeli pronaći put do mreže iza Jakea Allena, koji je nakon četvrtog primljenog pogotka na vratima gostiju zamijenio Briana Elliotta.

Allen je ukupno zaustavio 27 od 28 pokušaja Blackhawksa. Strijelci za Blues u prvoj trećini bili su Alexander Steen (3:02) i Robby Fabbri (15:12), dok su poravnanje u drugoj trećini donijeli Steen (23:11) svojim drugim golom, te Jay Bouwmeester (37:12) i David Backes (39:26). Preokret je kompletirao Vladimir Tarasenko (63:54) minutu i šest sekundi prije isteka produžetka.

St. Louis je ovom pobjedom stigao do učinka od 19 bodova, samo jedan više ima vodeća momčad Zapadne konferencije Dallas Starsi, dok je Chicago sa 15 bodova osmi na Zapadu.

Pittsburgh Penguinsi uspjeli su ostvariti vrijednu 3-2 pobjedu na gostovanju kod Vancouver Canucksa kojom su se primaknuli na samo dva boda zaostatka za vodećom momčadi skupine Metropolitan New York Rangersima. David Perron (4:53), Sidney Crosby (47:17) i Eric Fehr (50:12) doveli su Pense u vodstvo od 3-0 prije no što su Daniel Sedin (53:59) i Jannik Hansen (58:53) u završnici smanjili na konačnih 3-2. Canucksi su tako propustili priliku zasjesti na vrh skupine Pacific, ostali su na 16 bodova, koliko imaju i Los Angeles Kingsi, ali s utakmiom više odigranom.

Winnipeg Jetsi svladali su kao gosti Toronto Maple Leafse sa 4-2, a junak pobjede bio je Aleksandar Burmistrov koji je postigao pogodak za vodstvo 3-2 2:05 minuta prije kraja i to samo osam sekundi nakon što se vratio na led po odsluženju dvominutne kazne. Jetsi su vodili sa 1-0 i 2-1 golovima Dustina Byfugliena (3:41) i Marka Schiefelea (8:59), a za domaće su poravnavali Pierre-Alexandre Parenteau (8:22) i Leo Komarov (32:17). No, Burmistrov (57:55) je iskoristio kontru i dodavanje Blakea Wheelera za novo vodstvo, a Bryan Little (59:34) je pogotkom u praznu mrežu potvrdio pobjedu Jetsa.