Break na startu

NHL doigravanje: Montreal poveo protiv Bostona zlatnim golom

U NHL ligi je počeo drugi krug doigravanja, a u prvoj utakmici polufinala Istočne konferencije hokejaši Montreala su napravili break ostvarivši gostujuću pobjedu kod Bostona (4:3).

Odlučujući je pogodak u petoj minuti drugog produžetka postigao P.K. Subban. Bio mu je to drugi gol večeri, a prvi je zabio u 12. minuti uvodne trećine i njime doveo Montreal u vodstvo 1:0. U drugoj je dionici vodstvo Canadiensa povećao Rene Bourque, a domaći su se probudili tek u završnoj trećini.

Izjednačili su golovima Reillyja Smitha i Toreyja Kruga prije no što je Montreal ponovno došao do prednosti pogotkom Francisa Bouillona. I to su vodstvo gosti iz Kanade ispustili budući da je u pretposljednjoj minuti izjednačio Johnny Boychuk. Odlučivali su na koncu produžeci u kojima se u junaka pretvorio 24-godišnji Subban.

Spomenimo da je ovo 34. put da se Boston i Montreal sudaraju u doigravanju. Canadiensi su dosad dobili 24 serije. Druga utakmica ovogodišnje serije na rasporedu je u subotu.