EBEL liga

Povijesni uspjeh Medveščaka: Razbili Klagenfurt i došli do drugog mjesta!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka upisali su i 11. pobjedu u posljednjih 12 utakmica u EBEL ligi. U petak je u sklopu 27. kola nastradao Klagenfurt sa 5-1 i to na svome ledu...

"Medvjedi" su odlično otvorili utakmicu te su nakon svega tri minute igre imali prednost od 1-0. Frank Banham zabio je za vodstvo Medveščaka koji je u tom trenutku imao igrača više na ledu. Deset minuta kasnije Herbert Ratz vraća stvari na početak. Također s igračem više postiže pogodak za 1-1, te se činilo da će se s tim rezultatom i otići na prvi predah. Međutim, "medvjedi" Alan Letang i Greg Day odigrali su kombinaciju koju je u konačnici završio Saša Pokulok 50 sekundi prije isteka 20. minute prve trećine.

Kao što su otvorili utakmicu hokejaši Medveščaka započeli su i drugu dionicu. Geoff Waugh zabio je za 3-1 nakon svega minutu i 15 sekundi igre. Ponovno deset minuta kasnije slijedi pogodak, ali, za razliku od prve trećine kada su nakon 10 minuta poentirali hokejaši Klagenfurta, ovog puta od strane "medvjeda". Pascal Morency zabio je za velikih 4-1, te je svojim pogotkom doveo zagrebački sastav na mali korak od novog velikog skalpa u velikoj seriji.

Konačan rezultat (5-1) postavio je Ryan Kinasewich u 2. minuti igre u posljednjoj trećini. Medveščak je ovim rezultatom nanio tek treći domaći poraz Klagenfurtu koji je uoči ovog kola zauzimao petu poziciju u EBEL ligi. "Medvjedi" su pobjedom i posrtanjem Salzburga došli na diobu drugog mjesta zajedno sa već spomenutim Slazburgom, što je ujedno i najveći rezultat kluba od ulaska u EBEL ligu. Naime, Medveščak nikada u ovako kasnoj fazi natjecanja nije bio na drugom mjestu prvenstve ljestvice. Medveščak u nedjelju u Zagrebu očekuje susret protiv Vienne Capitalsa.