Austrijancima cijelo postolje

Matthiasu Mayeru pobjeda u spustu, Zrnčić-Dim posljednji

Olimpijski pobjednik iz Sočija austrijski skijaš Matthias Mayer bio je najbrži na spustu za Svjetski kup u austrijskom Saalbachu, a jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim osvojio je posljednje, 42. mjesto zaostavši za pobjednikom 6.79 sekundi...

Na vrlo zahtjevnoj stazi u Saalbachu, koju nije uspjelo svladati 12 od 54 skijaša koji su se našli na startu, aktualni olimpijski pobjednik 24-godišnji Austrijanac Matthias Mayer uspio je doći do svoje druge pobjede u Svjetskom kupu nadmašivši sunarodnjaka Maxa Franza za samo dvije stotinke sekunde. Austrijsko slavlje upotpunio je 34-godišnji veteran Hannes Reichelt osvajanjem trećeg mjesta.

Domaće navijače razveselio je i 23-godišnji Vincent Kriechmayr koji je sa startnim brojem 40 doskijao do šestog mjesta, svog daleko najboljeg rezultata u spustu u Svjetskom kupu.

Najveći gubitnik današnjeg natjecanja je vodeći spustaš u Svjetskom kupu, Norvežanin Kjetil Jansrud koji je na sedmom ovosezonskom spustu tek drugi put ostao bez plasmana među desetoricom najboljih. Jansrud je za pobjednikom zaostao 1.19 sekunde i osvojio 14. mjesto.

Jansrud je ostao vodeći u redoslijedu spustaša, jer je njegov najbliži pratitelj Talijan Dominik Paris promašio vrata, ali Norvežanin je izgubio dragocjene bodove u borbi za Veliki kristalni globus s Marcelom Hirscherom čija je prednost sada 162 boda.

Novu priliku za bolji rezultat Jansrud će imati u nedjelju, kad je na rasporedu super G, s predviđenim startom prvog skijaša u 11 sati.

Do kraja sezone ostalo je još 11 utrka: tri spusta, tri super G-a, tri veleslaloma i dva slaloma.