Četiri pobjede

Lucija Zaninović svjetska vojna prvakinja u taekwondou

Članica taekwondo kluba Marjan Lucija Zaninović osvojila je na 23. vojnom taekwondo prvenstvu svijeta u Južnoj Koreji naslov svjetske prvakinje u kategoriji do 53 kilograma.

Splićanka je do naslova došla nakon što je u prvom kolu sa 13:0 deklasirala Angelicu Bertucc iz Kanade, u drugom je Ruskinja Badmaeva diskvalificirana, a u polufinalnom srazu je slavila protiv Kineskinje Yu Fu.

U finalu se Lucija Zaninović borila i za zlatnu medalju i za plasman sestre Ane na olimpijske igre u Rio de Janeiru jer joj je protivnica bila Anina direktna protivnica za put u Brazil Francuskinja Floriane Liborio.

Lucija je dobila finalni dvoboj sa 7:4 i uz naslov svjetske vojne prvakinje u kategoriji do 53 kg osvojila i novih 20 bodova čime je svjetskim listama dodatno učvrstila prednost na više od 100 bodova u odnosu na drugoplasiranu Wu Yingju iz Kine.