Pretekla Vonn

Lara Gut pobjednica spusta u La Thuileu

Švicarka Lara Gut pobjednica je spusta Svjetskog kupa skijašica održanog u talijanskom skijalištu La Thuile.

Za 26-godišnju Švicarku to je šesta pobjeda ove sezone te 18. u karijeri.

Gut je 'Tre Franco Berthod" stazu prošla za 1:35.57 minuta pobijedivši sa 1,02 sekunde prednosti pred Austrijankom Cornelijom Huetter, dok je treće mjesto osvojila talijanska skijašica Nadia Fanchini sa 1,03 sekunde zaostatka. Dosadašnja vodeća skijašica Svjetskog kupa Amerikanka Lindsey Vonn nije završila utrku.

Gut je današnjom pobjedom preuzela vodstvo u ukupnom poretku sa 1,073 boda, druga je Vonn sa 13 bodova manje, dok je na trećem mjestu Njemica Viktorija Rebensburg sa 852 boda.

U poretku spustašica vodi Vonn sa 500 bodova, druga je Austrijanka Cornelija Huetter sa 374 boda, a treća je Kanađanka Larisa Yurkiw sa 357 bodova. Gut se probila na četvrto mjesto sa 350 bodova.

U subotu je u La Thuileu novi spust, a u nedjelju je superveleslalom.