Preoprezni Ivica

Kostelić razočarao, sjajni Ligety do trećeg zlata u Schladmingu!

Ivica je za novim svjetskim prvakom u dvije vožnje zaostao pet sekundi i 80 stotinki.

Ivica Kostelić osvojio je 25. mjesto u utrci veleslaloma na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu.

Ligety je imao nakon prve vožnje 1.30 sekundu prednosti pred najbližom pratnjom, Norvežaninom Aksel Lund Svindalom. U drugom je nastupu ispred sebe imao Marcela Hirschera u tom trenutku na prvom mjestu. I u prvom dijelu vožnje Ligety je nastavio napadati i povećavati razliku. U drugom dijelu je bilo vidljivo da je donekle usporio, napokon je u sve ugradio i malo taktike, te je rutinski pobijedio sa čak 81 stotinkom prednosti.

Nakon sjajnih izvedbi u super veleslalomu i super-kombinaciji, gdje je bio najbolji, Ligety je suvereno odradio i dvije veleslalomske vožnje, te je, ne pobijedio, već pregazio kombinaciju. No, veleslalomsko zlato je bilo najočekivanje od Ligetyja, jer već godinama Amerikanac vlada u Svjetskom kupu, u toj disciplini.

Ligety je postao prvi skijaš iz Sjedinjenih Američkih Država koji je na jednom prvenstvu osvojio tri zlata, a ujedno je obranio naslov svjetskog prvaka iz Garmischa.

Kratak je u svemu ostao Aksel Lund Svindal (za samo četiri stotinke), sjajni Norvežanin, koji je osvajanjem medalje mogao doći do sedme svoje medalje na svjetskim prvenstvima. Time bi se izjednačio s Benjaminom Raichom, koji ima najviše medalja na SP-a među aktivnim skijašima (sedam). Svindal je ostao na šest.

Nakon loše prve vožnje, Ivica Kostelić bio je spor i u drugom laufu. Na kraju je ovu predigru slalomu Kostelić završio na 25. mjestu, no njegova je pozornost već usmjerena na nedjelju kada se vozi slalom i kada Kostelić ima priliku ugrabiti drugu medalju u Schladmingu. Kostelić je upisao zaostatak od 5.80 sekundi.

Dobar je nastup zato imao mladi Filip Zubčić koji je u prvoj vožnji bio 30., a nakon najboljih trideset iz prve vožnje bio je na 28. mjestu sa 7.50 sekundi zaostatka.