12. na zapadu

Medveščaku nakon raspucavanja dva boda u Ufi

U svom 13. ovosezonskom nastupu u Kontinentalnoj hokejskoj ligi zagrebački Medveščak je na gostovanju u Ufi kod Salavata Julajeva slavio s 5-4 (1-2, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0) u raspucavanju, zahvaljujući preciznom Gilbertu Bruleu.

Brule je u raspucavanju dvaput svladao domaćeg vratara Svedberga pa je Medveščak s gostovanja u Ufi odnio dva boda i prekinuo niz od četiri poraza.

Medveščak je u regularnih 60 minuta dvaput vodio. U 6. minuti je za vodstvo 1-0 pogodio Pare. Bodrov (8) i Kaprizov (12) su domaćoj momčadi donijeli vodstvo 2-1 u prvoj trećini. Medveščak je odgovorio u 12. minuti druge dionice, kad su Glumac i Brule pogocima u razmaku od 45 sekundi donijeli 'medvjedima' prednost 3-2. No, zahvaljujući trostrukom strijelcu Kaprizovu Salavat imao pobjedu u rukama sve do 57. minute, kad je izjednačujući pogodak za 4-4 postigao McMillan.

U dodatnih pet minuta nije bilo pobjedničkog pogotka pa je odluka o dodatnom bodu pala u raspucavanju u kojem se s dva pogotka iskazao Gilbert Brule.

U 13 nastupa Medveščak je sakupio 15 bodova i nalazi se na 12. mjestu Zapadne konferencije KHL-a, dok je Salavat s istim brojem bodova na 10. mjestu Istočne konferencije.

Nakon niza od čak osam gostovanja, hokejašima Medveščaka slijede četiri dvoboja koja će odigrati pred svojim navijačima u Domu sportova. Taj domaći niz započinju utakmicom protiv Slovana, koja je na rasporedu u petak, 30. rujna, s početkom u 19.30 sati.

SALAVAT JULAJEV - MEDVEŠČAK 4-5 (2-1, 1-2, 1-1, 0-0, 0-1)

Strijelci: 0-1 Pare (6), 1-1 Bodrov (8), 2-1 Kaprizov (12), 2-2 Glumac (32), 2-3 Brule (32), 3-3 Kaprizov (37), 4-3 Kaprizov (47), 4-4 McMillan (57)

Raspucavanje: 0-1 Brule, Kaprizoz - Taylor obranio; Genoway - Svedberg obranio, 1-1 Hartikainen; McMillan - Svedberg obranio, Omark - promašio; Hartikainen - Taylor obranio, 1-2 Brule