Odličan i Natko!

Kostelić u suzama: Pokorio konkurenciju, uzeo mali globus, ali ozljeda je sve pokvarila!

Kostelić je obranio naslov u kombinaciji i povećao ukupno vodstvo, ali se i neugodno ozlijedio!

Nakon odličnih vožnji u spustu i slalomu Ivica Kostelić pokorio je konkurenciju u super-kombinaciji u ruskom Sočiju.  Osvojio je prvo mjesto s ukupnim rezultatom 2:50.2. Nitko našem skijašu nije došao bliže od jedne sekunde zaostatka.

Najbolji hrvatski skijaš je nakon spusta zauzimao 15. mjesto i zaostajao 1.52 sekunde za vodećim Beatom Feuzom, ali slalom je odradio briljantno. U cilj je ušao s ogromnih 2.57 sekundi prednosti pred dotad vodećim Benjaminom Raichom i više ga nitko do kraja nije uspio ''skinuti'', uključujući i Feuza koji je na koncu osvojio drugo mjesto s 1.16 sekundi lošijim vremenom.

Ivica je tako s tri od četiri moguće pobjede u kombinaciji ove sezone (Wengen, Kitzbühel, Soči) osvojio mali globus s 36 bodova prednosti pred Feuzom. Povećao je i prednost nad švicarskim skijašem u ukupnom redoslijedu, ona sada iznosi 70 bodova. Trećeplasirani Austrijanac Marcel Hirscher sada zaostaje 218 bodova.

No, nakon utrke stigle je vijest o neguodnoj ozljedi. Stradao mu je meniskus u koljenu, a uskoro se očekuju detaljnije informacije o težini ozljede hrvatskog skijaša. Zasad je tek poznato da ga boli desno koljeno, no Kostelić će više znati nakon magnetske rezonance čiji bi rezultati trebali biti poznati oko 16-17 sati.

Na pobjedničko postolje Ivica je stigao oslanjajući se na štapove, a izraz lica nije mu bio slavljenički. Čak su i krenule suze prilikom intoniranja hrvatske himne.

Spomenimo i da je treći u nedjelju na stazi na kojoj će se 2014. voziti olimpijske utrke bio Francuz Thomas Mermillod Blondin. Naš Natko Zrnčić-Dim je osvojio vrlo dobro 12. mjesto, a do prvih je bodova ove sezone došao i Dalibor Šamšal osvajanjem 28. mjesta.