Supervažna utakmica

Vrlo bitan remi Barakuda: Hrvatska dugo vodila pa spašavala bod!

Hrvatska vaterpolo reprezentacija remizirala je sa Španjolskom na Europskom prvenstvu u Budimpešti.

Hrvatska - Španjolska 8:8 u drugom kolu skupine B Europskog prvenstva u Budimpešti.

Rezultat je to kojim zadovoljnija može biti naša reprezentacija, jer će u slučaju istog broja bodova sa Španjolskom na kraju grupe odlučivati gol-razlika, a Španjolska tu i ne stoji baš najbolje nakon poraza od Mađarske (9:12) u prvom kolu.

Barakude su vrlo loše odigrali u napadu, od 15 situacija s igračem više iskoristili su samo pet, a u obrani su dopustili samo dvojici igrača - Minguellu (4) i Espanyolu (3), da im rade velike probleme. Španjolci su mogli i do pobjede da na vratima Hrvatske nije bilo sjajnog Pavića, koji je imao 11 obrana.

Španjolci su samo jednom vodili (7:6), a Hrvatska je 2:40 minuta prije kraja pogotkom Luke Lončara povela s 8:7. Tu prednost nisu uspjeli održati, Molina je dvije minute prije kraja izjednačio, a loša realizacija našeg napada u završnici upropastila je i zadnju nadu u pobjedu. Imali su prije toga Španjolci puni napad, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljnije probleme Paviću.

U dvoboju trećeg kola B skupine hrvatski vaterpolisti igraju u četvrtak u 13:00 protiv Francuske.

Dodajmo kako su Maro Joković s tri i Sandro Sukno s dva pogotka predvodili hrvatske strijelce.