Drama u završnici

Hrvatska pružila snažan otpor Mađarskoj: 'Barakude' ipak u četvrtfinalu!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija natjecanje u skupini B na Europskom prvenstvu u Budimpešti završila je na trećem mjestu nakon što je u susretu posljednjeg, 5. kola izgubila od domaćina Mađarske sa 6-7 (2-0, 2-4, 1-1, 1-2).

Usprkos porazu hrvatski vaterpolisti igrat će u četvrtfinalu Europskog prvenstva u Budimpešti, a do tog su saznanja došli i prije odigravanja posljednjeg susreta u skupini s Mađarskom, i to zahvaljujući pobjedi Srbije protiv Španjolske od 8-6 (2-2, 1-0, 1-1, 4-3).

Pobjedom Srbije postalo je jasno kako Hrvatska natjecanje u skupini ne može okončati na slabijem mjestu od trećega.

Hrvatska će tako u četvrtfinalu u srijedu igrati protiv druge reprezentacije iz skupine A Italije. U drugom četvrtfinalu igrat će Srbija i Grčka, dok su Mađarska i Crna Gora kao pobjednice skupina izborile izravan plasman u polufinale.

U susret u kojem je praktički birala suparnika u četvrtfinalu Hrvatska je krenula odlično i početkom druge četvrtine imala vodstvo od 3-0. Briljirao je kapetan Josip Pavić na vratima koji je obranio čak šest udaraca Mađara u prvoj četvrtini dok su se za pogotke pobrinuli Milaković, Sukno i Šetka.

Ipak, do kraja drugog dijela Mađarska je proigrala u napadu, postigla četiri pogotka i stigla do poravnanja.

Drugo poluvrijeme donijelo je čvrstu igru u obranama i vrlo malo pogodaka, a sjajni Pavić je sa 15 obrana držao Hrvatsku u igri za pobjedu do samoga kraja. Ipak, Mađarska je do pobjede stigla golom Haraija 45 sekundi prije kraja.

MAĐARSKA - HRVATSKA 7-6 (0-2, 4-2, 1-1, 2-1)

MAĐARSKA: Nagy, Gor-Nagy, Madaras 1, Erdelyi 1, Vamos, Hosnyanszky 1, Ad. Decker, Szivos 1, Da. Varga, De. Varga 1, Toth 1, Harai 1, At. Decker

HRVATSKA: Pavić, Bukić, Milaković 1, Lončar, Joković 1 (1), Buljubašić, Muslim 1, Bušlje, Sukno 2, Dobud, Šetka 1, Živković, Bijač

PETERCI: Mađarska -, Hrvatska 1/1

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mađarska 2/8, Hrvatska 3/10