Neviđena doza straha

FOTO Ništa od polufinala Eura: Sukno i Pavić premalo za odlučne Talijane!

Hrvatski vaterpolisti poraženi su u četvrtfinalu Europskog prvenstva od Italije sa 8-7, u utakmici koja je pokazala neviđenu dozu straha, nervoze i zbunjenosti kod naših vaterpolista. Niti jednom u utakmici nismo vodili!

Protiv starih rivala Talijana Hrvati su uglavnom pobjeđivali na velikim natjecanjima, ali ovoga puta nije išlo.

Sjajni Josip Pavić nas je držao u igri s 12 obrana, tjerao nas prema naprijed, ali napad je bio grozan. Sukno je na kraju zabio tri, Lončar i Muslim po dva. Joković je pucao samo kad bi vrijeme napada došlo do kraja, nije se usudio više od toga.

Niti jedna četvrtina nije pripala Hrvatskoj koja je od početka do kraja hvatala rezultatski zaostatak. Kod zaostatka 7-8 Hrvatska je imala dvije prilike za izjednačenje, od čega minutu prije kraja s igračem više, ali mreža Talijana nije se do kraja zatresla, točnije nije upućen kvalitetan udarac prema suparničkim vratima.

Zapravo, najbolje oslikava cijelu utakmicu posljednji napad Hrvatske, imali smo igrača više sedam sekundi prije kraja, Sukno sam na udarcu na otprilike šest metara i dodaje je Muslimu kojeg zatvaraju dvojica...

Hrvatskoj dalje predstoji borba za peto mjesto koje vodi na Svjetsko prvenstvo. (TS / VLM)