Fantastičan uspjeh

Hrvatska ima svjetskog prvaka: Marković najbolji junior u disku!

Hrvat Martin Marković novi je svjetski juniorski prvak u bacanju diska. U finalu SP-a u američkom Eugeneu slavio je hicem od 66.94 metra.

Petog dana SP-a 18-godišnji Martin Marković je pobjednički hitac bacio u trećoj seriji, tako popravio hrvatski rekord za više od metra i postao treći najdalji juniorski bacač diska ikad.

Ukupno je imao tek dva ispravna hica, a u prvoj je seriji disk težak 1.750 kilograma bacio 64.70 metara. Zanimljivo je kako bi mu i taj hitac bio dovoljan za zlatnu medalju, budući je drugoplasirani Nijemac Hening Prüfer bacio na daljinu od 64.18 metara. Treće je mjesto zauzeo Norvežanin Sven Martin Skagestad hicem od 63.21 metra.

Marković je prvi hrvatski juniorski prvak (u konkurenciji atletičara) nakon Edisa Elkasevića koji je 2002. godine osvojio zlato u bacanju kugle. Hrvatska sada ima dvije medalje sa SP-a u Eugeneu budući je još ranije Sara Kolak osvojila srebro u bacanju koplja.