Granitna obrana

Hrvatska sjajna, Bjelorusija nemoćna: Kauboji furiozni na startu Eura!

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjednički je otvorila rukometni Euro.

Hrvatska - Bjelorusija 33:22 u prvoj utakmici skupine D Europskog prvenstva u rukometu. Kauboji su ubilježili prva dva boda na putu prema toliko željenom zlatu, a iduću utakmicu igraju u srijedu s početkom u 18 sati protiv Crne Gore.

Utakmica je počela iznenađujuće, pa se tako Hrvatska silno mučila kako bi došla do prvog pogotka. Osam minuta je Hrvatska čekala na prvi pogodak i sreća je u svemu što je za to vrijeme Bjelorusija postigla tek dva. Od 8. do 14. minute hrvatski su rukometaši napravili seriju 6:0 (poveli su 6:2), te su četiri do pet pogodaka razlike držali do kraja prvog poluvremena (16:11).

U nastavku je Hrvatska dodatno podigla prednost. Otišla je razlika na deset golova i više, a sve je okončano s 33:22.

Sa šest pogodaka su prvi strijelci Hrvatske bili Zlatko Horvat i Ivan Čupić, dok su po četiri dodali Domagoj Duvnjak, Damir Bičanić i Manuel Štrlek. Tri je gola zabio Igor Vori. Valja istaknuti i odličnog Mirka Alilovića na vratima koji je skupio 14 obrana.