A izbornik luduje

VIDEO Hrvatice najveća priča SP-a: Pobjeđuju najbolje i bez dnevnica!

Hrvatske odbojkašice ponovno su odigrale fenomenalnu utakmicu i pobijedile Japan 3:2 u setovima…

Iznenadile su brončanu reprezentaciju svijeta i Olimpijskih igara. Japanke su dobile prvi, Hrvatska drugi set. Japan treći set dobiva 27:25, no naše se djevojke nisu predavale i četvrti su set osvojile sa 25:20. U petom setu fenomenalna igra naših, vrhunska i obrana i napad, peti set osvajaju sa 15:8. Sutra ih očekuje još jedan jak protivnik, Kina.

Hrvatska priredila još jednu senzaciju na Svjetskom prvenstvu

S hrvatskim je odbojkašicama u Trstu dan provela ekipa Dnevnika NoveTV. Atmosfera je sjajna, stigli su i navijači, a djevojke ne može zaustaviti niti loša financijska situacija. Iako igraju bez dnevnica, djevojke Angela Vercesija su i više nego zadovoljne te postaju sjajna priča Svjetskog prvenstva.

I odbojka je dočekala svojih pet minuta. Jerkov, Popović i društvo su igrama na svjetskom prvenstvu privukle kockice na tribine talijanskih dvorana. Ulaznice po cijeni od 10 eura prihvatljive su i za hrvatski džep. U Trstu je očekivano najviše bilo navijača iz Istre i Kvarnera.

Naše cure su konačno sasvim zasluženo dobile dočekale zasluženu pažnju. Trst u kojem se igra drugi krug jako je blizu Hrvatskoj i kao takav prava pozivnica navijačima.

Japanci drmaju svjetskom odbojkom, uspjeli su čak pomaknuti i termin utakmice, no naše igračice ne zanimaju igre izvan terena, kao što ne mare ni za činjenicu da igraju bez dnevnica.

''Mi smo motivirane, što se tiče novaca to nije na nama. To su neke druge stvari, naše je lopta i teren, ovo ostalo je stvar organizacije'', kaže Mija Jerkov.

''Ovo je generacija u kojoj smo Jerkov i ja najstarije, znači 82', 83', napokon ubire neke rezultate i jako smo zadovoljne“, ističe Maja Poljak.

Poseban lik je izbornik Angelo Vercesi. Luduje uz aut liniju i savršeno se uklapa temperamentom.

''Vidimo da skače, da se baca, ponekad i zasmeta, ha, ha... Ali, dobro to je sve u žaru borbe, taj njegov temperament'', šali se Sanja Popović.

Kvalitetom pariraju i najboljima, osmjehom osvajaju tribine. Tko nije do sada svratio do Trsta, ima još šanse.

Rezultati susreta 1. kola druge faze Svjetskog prvenstva odbojkašica u Italiji (prve tri iz svake skupine idu dalje):